ET90

Konvenčné pásové rýpadlo ET90

Konvenčné pásové rýpadlo ET90: Úsporný silák

Spotreba paliva modelu ET90 je až o 20 percent nižšia ako pri porovnateľných modeloch – to výrazne znižuje prevádzkové náklady. Zároveň boduje v akcii s vynikajúcim výkonom motora a hydrauliky. Táto efektívna kombinácia sa stará o prvotriedne rýpacie sily s vylamovacou silou vyššou až o 20 %. Hospodárny hydraulický systém Load Sensing naopak umožňuje jemné ovládanie pohybov zdvíhacieho ramena pri súčasne maximálnom výkone. Či už sila alebo presnosť – ET 90 je presne to správne rýpadlo pre každé nasadenie.

Konvenčné pásové rýpadlo ET90

Výkonný pohon s LUDV

 • Rýchle pracovné cykly a flexibilnejšie nasadenia vďaka výkonnému pohonu, v kombinácii s hydraulickým systémom Load Sensing (LUDV), umožňujú pohodlné riadenie rýpadla bez únavy. Nezávisle od premiestňovaného nákladu zostávajú riadiace pohyby na joysticku rovnaké. To vedie okrem zvýšeného komfortu pri obsluhe k vyššiemu výkonu pri súčasnom znížení spotreby.
Konvenčné pásové rýpadlo ET90

Trojdielny výložník

 • Trojdielny výložník ponúka zvýšenú pohyblivosť a tým pádom väčší akčný rádius, lebo prídavný kĺb umožňuje, aby sa dala lyžica pritiahnuť úplne k podvozku, resp. zarovnávacej radlici. Ideálny, keď je potrebné prejsť úzkymi miestami alebo odpratať prekážku z cesty. Rýpadlo navyše boduje väčšou výsypnou výškou a ešte väčším hĺbkovým dosahom.
Konvenčné pásové rýpadlo ET90

3-bodová kinematika

 • S 3-bodovou kinematikou sa bežné ovládanie lyžice pozdvihlo na novú úroveň. Vďaka tejto „3-čapovej konštrukcii“ sa uhol otáčania lyžice rozšíri na 200 stupňov – to je o 10 % viac ako pri bežnom ovládaní lyžice. Zvýši sa tým zvislá hĺbka zapichovania, ako aj rýpacie sily. Rýpadlo už nie je potrebné tak často premiestňovať a efektívnosť sa výrazne zvýši.
Konvenčné pásové rýpadlo ET90

Väčší komfort v kabíne

 • Ergonomicky optimalizovaná kabína vodiča sériovo garantuje najvyšší komfort pri obsluhe. Okrem toho ponúka presadenú polohu ramena, rôzne polohy čelných skiel, slnečnú roletu, ako aj veľké strené okno pre optimálne podmienky viditeľnosti. Množstvo ďalších možností výbavy, ako je vyhrievanie sedadla, automatická klimatizácia, cúvacia kamera so 7'' displejom, vzduchom odpružené sedadlo vodiča, dopomáhajú k ešte väčšej pohode na pracovisku.

Ďalšie funkcie

Konvenčné pásové rýpadlo ET90

Intuitívny koncept obsluhy

 • Intuitívny koncept obsluhy umožňuje jednoduché a rozsiahle riadenie rýpadla. Stroj sa ovláda pomocou joysticku, displeja, Jog Dial a klávesnice. Rýchlo a jednoducho tým uložíte prídavné zariadenia a množstvá oleja pre prídavné riadiace okruhy.
ET42 viazacie oči

8 veľkých upínacích ôk

 • Šesť veľkých upínacích ôk na ráme podvozka a dve na zhŕňacej radlici robia nakládku a prepravu jednoduchou a bezpečnou.
 • Oká sú dokonale umiestnené pre bezpečné upevnenie stroja a dobre sa hodia aj pre veľké háky.
Konvenčné pásové rýpadlo ET90

Nízke emisie hluku

 • Nízky hluk motora umožňuje jednoduchú komunikáciu na stavenisku a nižšie zaťaženie operátora.
Konvenčné pásové rýpadlo ET90

Optimálne prístupy pri údržbe

 • Za vysokou produktivitou rýpadla nie je len robustná technika. Vďaka rýchlo a dobre prístupným miestam údržby sa dá väčšina servisných prác vybaviť za krátky čas.
Konvenčné pásové rýpadlo ET90

Kompaktné rozmery

 • Vysoká bezpečnosť pri preprave, úspora nákladov a času, vysoká flexibilita. Rýpadlo boduje nízkou nástupnou výškou, malými vonkajšími rozmermi vďaka inteligentnému usporiadaniu komponentov a stará sa o vyššiu stabilitu vďaka nízkemu ťažisku.
 • Či už pri preprave alebo pri stiesnených priestorových podmienkach: Vďaka kompaktnej konštrukcii sa dá rýpadlo úplne jednoducho odviezť na ďalšie miesto nasadenia. A na stavenisku sa stroj aj v prípade obmedzeného priestoru dostane všade ľahko a rýchlo – pre vysokú efektívnosť pri každom nasadení.

Kontaktuj nás

* Povinné polia