EZ50

EZ50 a DW40 v akcii na stavbe

Pásové rýpadlo Zero Tail EZ50: Kompaktné a výkonné minirýpadlo Zero Tail

Plným plynom vpred: minirýpadlo EZ50 disponuje obvykle vysokými zdvíhacími a rýpacími silami, ako aj rýchlymi pracovnými cyklami. Vďaka najnovším technológiám sa podarilo, okrem iného, znížiť emisie minirýpadla a súčasne zvýšiť efektívnosť. Výkonný motor modelu EZ50 tak napríklad spĺňa emisnú normu etapy 5. Rýpadlo presvedčí aj z hľadiska jednoduchosti obsluhy. Vďaka intuitívnemu konceptu obsluhy a nerušenému výhľadu na pracovnú oblasť ide práca ľahko od ruky. V prípade modelu EZ50 ide navyše o rýpadlo Zero Tail a preto sa hodí najmä na prácu na úzkom priestore.

Pásové rýpadlo Zero Tail EZ50

Flexibilná ochrana piestnice

 • Plastové lišty chránia valce a piestnice pred poškodením, čo predlžuje ich životnosť a šetrí náklady. Vďaka ich pružnému materiálu sa po náraze vrátia späť do pôvodného tvaru. Vzhľad a vlastnosti zostávajú v plnom rozsahu zachované.
Pásové rýpadlo Zero Tail EZ50

3-bodová kinematika

 • S 3-bodovou kinematikou sa bežné ovládanie lyžice pozdvihlo na novú úroveň. Vďaka tejto „3-čapovej konštrukcii“ sa uhol otáčania lyžice rozšíri na 200 stupňov – to je o 10 % viac ako pri bežnom ovládaní lyžice. Zvýši sa tým zvislá hĺbka zapichovania, ako aj rýpacie sily. Rýpadlo už nie je potrebné tak často premiestňovať a efektívnosť sa výrazne zvýši.
Pásové rýpadlo Zero Tail EZ50

Active Working Signal AWS

 • Červený LED pásik, ktoré prebieha priečne cez kapotu motora, sa rozsvieti hneď po stlačení držiaka riadiacej páky. Okolostojacim osobám to signalizuje, že rýpadlo je pripravené na prevádzku a môže sa kedykoľvek pohnúť.
Pásové rýpadlo Zero Tail EZ50

Load Sensing Flow Sharing

 • Load Sensing Flow Sharing umožňuje presné a efektívne riadenie rýpadla. Stroj sa prispôsobí záťaži a pohyby joystickom tak zostanú pre operátora vždy rovnaké.
 • Hydraulika pracuje efektívnejšie, čím šetrí energiu a v neposlednom rade aj náklady. To zjednodušuje obsluhu aj pre používateľa.
 • Systémy Load Sensing pomáhajú pri regulácii objemového prúdu podľa potreby. Čím menší výkon sa spotrebuje, tým nižšia je spotreba pohonných hmôt.
Pásové rýpadlo Zero Tail EZ50

Zero Tail

 • Pre úzke priestory: bezpečné otáčanie, dokonca aj v úzkom priestore alebo priamo vedľa múru – s rýpadlom Zero Tail bez presahu zadnej časti to nie je vôbec žiadny problém.
 • Optimálna práca v stiesnených podmienkach, vysoká miera pohyblivosti a úspora času sú garantované.

Ďalšie funkcie

Pásové rýpadlo Zero Tail EZ50

Veľká, ergonomická komfortná kabína

 • Ergonomicky optimalizovaná komfortná kabína poskytuje dobrý výhľad z vozidla, veľa miesta na nohy, hlavu a na nastupovanie. To zaručuje vysokú bezpečnosť a flexibilitu na pracovisku, prispôsobenú individuálnym potrebám operátora.
Pásové rýpadlo Zero Tail EZ50

Zariadenie hands-free

 • Vyššia bezpečnosť a produktivita vďaka zariadenia hands-free s Bluetooth, ktoré je integrované v rádiu.
Pásové rýpadlo Zero Tail EZ50

10 veľkých upínacích ôk

 • 6 veľkých upínacích ôk na ráme podvozka a 4 ďalšie na nadstavbe sa starajú o ľahké a rýchle upnutie a tým pádom o bezpečnú prepravu stroja.
 • Oká sú dokonale umiestnené pre bezpečné upevnenie stroja a dobre sa hodia aj pre veľké háky.
Pásové rýpadlo Zero Tail EZ50

7'‘ displej v kombinácii s cúvacou kamerou

 • Veľký, multifunkčný 7-palcový displej sa stará o dokonalý prehľad všetkých funkcií stroja a zobrazuje príslušné obrázky z kamery. Cúvacia kamera na rýpadle umožňuje bezpečné cúvanie. Po jej otočení sa navyše zlepší výhľad na stroj.
Pásové rýpadlo Zero Tail EZ50

USB port

 • V spojení s rádiom máte možnosť si pohodlne nabiť mobilný telefón.
Pásové rýpadlo Zero Tail EZ50

Inovatívny systém čelných skiel

 • Čelné sklá je možné prispôsobiť všetkým podmienkam na stavenisku. Keď sú zatvorené, tak sú vodotesné a vzduchotesné. Horné čelné sklo sa dá zasunúť pod strechu kabíny. Dolné sklo slúži ako ochrana proti striekajúcej vode. Dolné sklo skĺzne za horné, ideálne na dorozumievanie sa s kolegami. V prípade potreby sa obidve sklá zasunú pod strechu kabíny a tam sú bezpečne uschované.
 • Dvojdielne čelné sklo umožňuje optimálne vetranie kabíny za každého počasia. Okrem toho uľahčuje komunikáciu s vodičom. Samostatné odoberanie a skladovanie skla sú už minulosťou.
 • Výrazne nižšie nebezpečenstvo poškodenia alebo straty, vyšší komfort pri obsluhe
Pásové rýpadlo Zero Tail EZ50

Motor stieračov integrovaný v A-stĺpiku

 • Smer stierania zhora nadol poskytuje lepšie čistenie, nové umiestnenie motora v A-stĺpiku a jeho kabeláž zabraňujú obmedzeniu výhľadu.
Pásové rýpadlo Zero Tail EZ50

Zníženie tlaku AUX

 • Pri aktivovanej funkcii sa prídavné riadiace obvody AUX I/AUX II prostredníctvom ventilu odpoja od tlaku. To uľahčuje pripojenie hydraulických prídavných nástrojov. Odpojením od tlaku je možné nástroje pripojiť aj pri bežiacom motore.
Pásové rýpadlo Zero Tail EZ50

Kompaktné rozmery

 • Vysoká bezpečnosť pri preprave, úspora nákladov a času, vysoká flexibilita. Rýpadlo boduje nízkou nástupnou výškou, malými vonkajšími rozmermi vďaka inteligentnému usporiadaniu komponentov a stará sa o vyššiu stabilitu vďaka nízkemu ťažisku.
 • Či už pri preprave alebo pri stiesnených priestorových podmienkach: Vďaka kompaktnej konštrukcii sa dá rýpadlo úplne jednoducho odviezť na ďalšie miesto nasadenia. A na stavenisku sa stroj aj v prípade obmedzeného priestoru dostane všade ľahko a rýchlo – pre vysokú efektívnosť pri každom nasadení.
Pásové rýpadlo Zero Tail EZ50

Množstvo prídavných zariadení

 • Vďaka voliteľným prídavným riadiacim okruhom je možné rýpadlo vybaviť mnohými prídavnými zariadeniami. V okamihu tak zväčšíte svoje možnosti nasadenia a tým pádom vyťaženie stroja.
Pásové rýpadlo Zero Tail EZ50

Hydraulický palec

 • Voliteľný hydraulický palec ponúka okrem bežného nasadenia lyžice ešte aj funkciu uchopenia a rozširuje tak spektrum nasadenia.
 • S touto dodatočnou funkciou uchopenia sa dá materiál úplnw jednoducho odpratať.
Pásové rýpadlo Zero Tail EZ50

Až 5 prídavných riadiacich obvodov z výrobného závodu

 • Vďaka voliteľným prídavným riadiacim obvodom je možné rýpadlo vybaviť mnohými prídavnými zariadeniami. V okamihu sa tak zvýšia možnosti nasadenia a tým pádom vyťaženie rýpadla.
Pásové rýpadlo Zero Tail EZ50

Vedenie hadíc cez otočnú konzolu

 • Optimálne vedenie hadíc cez otočnú konzolu poskytuje najlepšiu ochranu hadíc pred externým pôsobením zvonku a predlžuje tak životnosť. Neobmedzuje to zorné pole a výrazne sa znižuje oder hadíc.
Pásové rýpadlo Zero Tail EZ50

LED pracovné svetlomety

 • LED svetlomety s dlhou životnosťou umožňujú v tme bezpečne pracovať vďaka osvetleniu po celom obvode. Optimálne osvetlenie pracovnej oblasti zaisťuje vyššie využitie stroja aj v nočných podmienkach viditeľnosti. Svetlomety na šasi zaisťujú, že pracovná oblasť je dobre osvetlená aj pri otáčaní stroja.
 • Najlepšie osvetlenie a dlhá životnosť vďaka LED technológii.
ET42 viazacie oči

Von vedené vodiace kladky

 • Špeciálne na zdvíhanie ťažkých bremien poskytujú von vedené vodiace kladky, ako aj optimalizované rozloženie hmotnosti, rýpadlám vyššiu bočnú stabilitu.
Pásové rýpadlo Zero Tail EZ50

Hydraulicky otočná zhŕňacia radlica

 • Otočná radlica sa dá natočiť rovno alebo plynule až o 25 stupňov doľava a doprava. Vďaka tomu sa musí pri dlhšom spätnom zasypávaní v jednom smere jazdy menej často nastavovať do pôvodného stavu. V plávajúcej polohe zhŕňacia radlica automaticky sleduje obrys zeme, prispôsobenie vodičom nie je nutné.
 • Plynule otočná s plávajúcou polohou pre vyššiu flexibilitu a efektívnosť.
Pásové rýpadlo Zero Tail EZ50

Nové umiestnenie výfukového systému

 • Horúce výfukové plyny sú vedené nahor, vďaka čomu sa predíde možnému poškodeniu osôb alebo predmetov. Veľkú výhodu to predstavuje najmä v záhradnej a krajinnej architektúre (napr. pri kopaní priekop a kanálov). Okrem toho to značne znižuje vírenie prachu pri zemi.
Pásové rýpadlo Zero Tail EZ50

Emisná norma etapy V

 • Na uplatňovanie tejto európskej smernice o emisiách montujeme najmodernejšie technológie motorov, ktoré sú vybavené systémami na dodatočnú úpravu výfukových plynov. V prípade potreby prebieha regenerácia DPFautomaticky a počas normálnej pracovnej prevádzky. Regenerácia pri parkovaní preto nie je nutná a pracovný cyklus sa nepreruší. Stabilnejšia teplota chladiacej kvapaliny predlžuje životnosť dieselového motora a vďaka tepelnému manažmentu aj účinnosť vykurovania kabíny.
 • Nová technológia na zvýšenie efektívnosti a zníženie emisií výfukových plynov – znižuje sa množstvo vypúšťaných zdraviu škodlivých častíc dieselového motora, uhľovodíkov, ako aj oxidu uhoľnatého. Filter nepotrebuje žiadne aditíva ani horák či prídavné zdroje prúdu a vodič nemusí manuálne zasahovať.
Pásové rýpadlo Zero Tail EZ50

Tepelná odolnosť

 • Práca pri plnom zaťažení je kedykoľvek možná až do okolitej teploty 45 °C. Stabilná úroveň teploty vedie k dlhšej životnosti hydraulických komponentov a zvýšenej produktivite rýpadla.
Pásové rýpadlo Zero Tail EZ50

Vysoký komfort v kabíne s veľmi dobrou ergonómiou a výkonom klimatizácie

 • „Intuitívny koncept obsluhy umožňuje jednoduché a rozsiahle ovládanie rýpadla. Pomocou joysticku, 3,5 palcového displeja, ovládača Jog-Dial a klávesnice sa obsluhuje stroj, ukladajú prídavné zariadenia, riadia prídavné riadiace obvody alebo nastavujú množstvá oleja. Optimálne umiestnené výduchy vytvárajú v kabíne príjemnú teplotu a umožňujú pracovať bez únavy. Klimatizácia umožňuje vychladenie až na 16 °C (pri vonkajšej teplote 38 stupňov) – a to za polovicu stanoveného času podľa normy ISO.“
Rýpadlo s automatickým zastavením

Auto-Stop

 • Aby sa predišlo zbytočnej spotrebe motorovej nafty, resp. znížila spotreba stroja, vodič môže aktivovať funkciu Auto-Stop. To vedie k zníženiu spotreby paliva a šetrí životné prostredie. Okrem toho sa predchádza zbytočným prevádzkovým hodinám a tým pádom servisným nákladom, v dôsledku čoho sa zvyšuje odkupná hodnota stroja.

Kontaktuj nás

* Povinné polia