ET42

Konvenčné pásové rýpadlo ET42

Konvenčné pásové rýpadlo ET42: Podpora pre každé stavenisko

Plným plynom vpred: minirýpadlo ET42 kombinuje osvedčené s veľkou dávkou inovácie a stáva sa tým majstrom v 4-tonovej triede. Disponuje obvykle vysokými zdvíhacími a rýpacími silami, ako aj rýchlymi pracovnými cyklami. Vďaka moderným technológiám sa znižujú emisie a súčasne sa zvyšuje efektívnosť. Výkonný motor modelu ET42 tak napríklad spĺňa emisnú normu etapy V. Rýpadlo presvedčí aj z hľadiska jednoduchosti obsluhy. Vďaka intuitívnemu konceptu obsluhy a nerušenému výhľadu na pracovnú oblasť ide práca ľahko od ruky.

Konvenčné pásové rýpadlo ET42

Load Sensing Flow Sharing

 • Load Sensing Flow Sharing umožňuje presné a efektívne riadenie rýpadla. Stroj sa prispôsobí záťaži a pohyby joystickom tak zostanú pre operátora vždy rovnaké.
 • Hydraulika pracuje efektívnejšie, čím šetrí energiu a v neposlednom rade aj náklady. To zjednodušuje obsluhu aj pre používateľa.
 • Systémy Load Sensing pomáhajú pri regulácii objemového prúdu podľa potreby. Čím menší výkon sa spotrebuje, tým nižšia je spotreba pohonných hmôt.
Konvenčné pásové rýpadlo ET42

Active Working Signal AWS

 • Červený LED pásik, ktoré prebieha priečne cez kapotu motora, sa rozsvieti hneď po stlačení držiaka riadiacej páky. Okolostojacim osobám to signalizuje, že rýpadlo je pripravené na prevádzku a môže sa kedykoľvek pohnúť.

Ďalšie funkcie

Konvenčné pásové rýpadlo ET42

Nové umiestnenie výfukového systému

 • Horúce výfukové plyny sú vedené nahor, vďaka čomu sa predíde možnému poškodeniu osôb alebo predmetov. Veľkú výhodu to predstavuje najmä v záhradnej a krajinnej architektúre (napr. pri kopaní priekop a kanálov). Okrem toho to značne znižuje vírenie prachu pri zemi.
Konvenčné pásové rýpadlo ET42

Von vedené vodiace kladky

 • Špeciálne na zdvíhanie ťažkých bremien poskytujú von vedené vodiace kladky, ako aj optimalizované rozloženie hmotnosti, rýpadlám vyššiu bočnú stabilitu.
Konvenčné pásové rýpadlo ET42

Auto-Stop

 • Aby sa predišlo zbytočnej spotrebe motorovej nafty, resp. znížila spotreba stroja, vodič môže aktivovať funkciu Auto-Stop. To vedie k zníženiu spotreby paliva a šetrí životné prostredie. Okrem toho sa predchádza zbytočným prevádzkovým hodinám a tým pádom servisným nákladom, v dôsledku čoho sa zvyšuje odkupná hodnota stroja.
Konvenčné pásové rýpadlo ET42

Jog Dial

 • Z automobilového priemyslu známy systém Jog Dial vrátane prehľadného displeja umožňuje intuitívny výber správnych prevádzkových nastavení pomocou otočného tlačidla, ako aj rôzne nastavenia pomocou klávesnice. Režim ECO je štandardný režim pre efektívnu prácu s úsporou paliva, režim HI znamená maximálny výkon čerpadla a rýchlu, energickú prácu, zatiaľ čo režim LOW mimoriadne presnú, citlivú prácu.
Konvenčné pásové rýpadlo ET42

USB port

 • V spojení s rádiom máte možnosť si pohodlne nabiť mobilný telefón.
Konvenčné pásové rýpadlo ET42

Zníženie tlaku AUX

 • Pri aktivovanej funkcii sa prídavné riadiace obvody AUX I/AUX II prostredníctvom ventilu odpoja od tlaku. To uľahčuje pripojenie hydraulických prídavných nástrojov. Odpojením od tlaku je možné nástroje pripojiť aj pri bežiacom motore.
Konvenčné pásové rýpadlo ET42

Motor stieračov integrovaný v A-stĺpiku

 • Smer stierania zhora nadol poskytuje lepšie čistenie, nové umiestnenie motora v A-stĺpiku a jeho kabeláž zabraňujú obmedzeniu výhľadu.

Kontaktuj nás

* Povinné polia