RD28

Tandemový valec RD28

Tandemový valec RD28: Pohodlný a efektívny

RD28 je kompaktný univerzálny stroj pre každé stavenisko. So svojím trojbodovým lomeným kyvadlovým kĺbom valec vždy dosahuje rovnomerné rozloženie hmotnosti pri optimálnej manévrovateľnosti a jazdnej stabilite. Týmto spôsobom sa dajú vytvoriť dokonalé a vysoko kvalitné asfaltové povrchy. Používateľ pritom profituje z intuitívnej obsluhy, ako aj rozsiahleho výhľadu na oblasť zhutňovania. Vďaka jeho kompaktným rozmerom sa môže RD28 bez problémov nasadiť aj v obmedzených priestoroch.

Tandemový valec RD28

Ergonomická pracovná plošina

 • Pracovná plošina je izolovaná od vibrácií a má ergonomický tvar. Nízke celkové vibrácie tela a dobrá prístupnosť a obslužnosť všetkých ovládacích prvkov zvyšujú komfort pri práci, spokojnosť a zdravie operátora, čo zaisťuje vysokú efektívnosť.
Obrázok Zobrazenie Wacker Neuson Tandemové valce Wacker Neuson a jednobubnové zhutňovače pôdy

Prehľadný, intuitívny ovládací panel

 • Ovládací panel má jazykovo neutrálny, čisto grafický povrch. Vďaka tomuto vizuálne príjemnému zobrazeniu je obsluha jednoduchá a intuitívna. Operátor sa tak veľmi rýchlo zorientuje.
 • Prevádzkové indikátory stroja sú integrované do ovládacieho panela. Operátor tak má vždy prehľad o všetkých funkciách stroja.
Ilustrácia priama viditeľnosť Wacker Neuson Tandemové valce Wacker Neuson

Veľké zorné pole, kompaktná konštrukcia

 • Kompaktná konštrukcia umožňuje vždy dobrý výhľad na bubny, čo zjednodušuje manévrovanie a príjazd k stenám a prekážkam. Vzniká tým menej poškodení a vysoká kvalita výsledku.
 • Vodič má dokonalý výhľad z vozidla, vďaka čomu je potrebný menší počet zrkadiel a cúvacia kamera nie je nutná. Okrem to sa znižuje nebezpečenstvo nehody.

Ďalšie funkcie

Tandemový valec RD28

Kompaktná konštrukcia

 • Kompaktná konštrukcia umožňuje vysokú ovládateľnosť na úzkych staveniskách a tým pádom rýchlejšiu prácu.
Hrany tandemových valcov Wacker Neuson

Veľká postranná voľnosť

 • Presah nad okrajom bubna sa začína až veľmi vysoko, aby sa napríklad aj pri vyšších múroch dalo zhutňovať až po okraj. To umožňuje veľké spektrum nasadenia a vyššiu efektívnosť.
Tandemový valec RD28

Trojbodový lomený kyvadlový kĺb

 • Trojbodový lomený kyvadlový kĺb spôsobuje rovnomerné rozloženie hmotnosti na predné a zadné bubny/pneumatiky. To umožňuje rovnomerný, vysoko kvalitný výsledok zhutňovania.
 • Rovnomerné rozloženie hmotnosti na predné a zadné bubny/pneumatiky poskytuje vysokú bezpečnosť proti prevráteniu, ako aj stabilitu pri jazdách v zákrute. To zvyšuje bezpečnosť.
 • Rovnomerným rozložením hmotnosti sa znižuje opotrebovanie pneumatík, čo prináša úsporu nákladov na náhradné diely.
Tandemový valec RD28

Hydraulická kontrola trakcie

 • Hydraulická kontrola trakcie (automatická regulácia preklzu) sa stará o to, aby sa kolesá nepretáčali. Valec tým dosahuje mimoriadne dobrú stúpavosť a vysokú mobilitu aj v nejazdnom teréne.
 • Hydraulická kontrola trakcie zvyšuje bezpečnosť operátora, lebo valec sa tak rýchlo nezosunie zo svahu.
Skladacia ROPS (ochranná štruktúra proti prevráteniu) Tandemové valce Wacker Neuson štúdiový obraz

Sklopný oblúk ROPS

 • Sklopením oblúka ROPS sa dajú dosiahnuť kompaktné prepravné a skladovacie rozmery, čo šetrí vynaložené úsilie a náklady.
 • Možnosť sklopenia oblúka ROPS rozširuje spektrum nasadenia, pretože valec tak prejde aj nízkymi bránami. To umožňuje nasadenie napríklad aj na vnútorných nádvoriach budov.

Kontaktuj nás

* Povinné polia