Míľniky Wacker Neuson

Na začiatku bola vízia. Založením kováčskej dielne v Drážďanoch položil Johann Christian Wacker v roku 1848 základný kameň podniku, ktorý sa stáročia neustále ďalej rozvíjal a v stavebníctve neraz spôsobil revolúciu: Wacker Neuson.

Vynaliezavosť a inovačná sila už od začiatku utvárali históriu podniku. V 30. rokoch 20. storočia vynašiel Hermann Wacker prvé elektrické dusadlo na svete. Nasledovalo viac ako 200 patentov a úžitkových vzorov, ktoré si úspešne našli cestu na trh.

2460053_Wacker_Neuson_175_Stampfer_60x40_4c_Ansicht.png

2023

Silný partner už 175 rokov

Oslavujeme naše jubileum: už 175 rokov kladieme dôraz na zákazníkov a ich požiadavky.

WN_EMEA_image_EZ17e_Charging_Box_zero_emission_action.jpg

2022

Ekosystém zero emission

Wacker Neuson sa zameriava na celý ekosystém pre zákazníkov: od nabíjacej infraštruktúry cez služby a ponuky financovania až po posúdenie životného cyklu batérie. Príkladom toho je Charging Box – powerbanka pre stavenisko.

Elektrické minirýpadlo EZ17e zero emission v akcii na stavenisku.

2020

Elektrické rýpadlo EZ17e

S elektrickým minirýpadlom EZ17e sa stavenisko bez emisií stáva realitou. S ním – a s ďalšími elektrickými strojmi Wacker Neuson – sa dá na celom stavenisku pracovať bez priamych emisií výfukových plynov a mimoriadne ticho.

Dumper Wacker Neuson Dual View v akcii.

2019

Dumper Dual View

Wacker Neuson uviedla na trh dumper Dual View. Kolesové dumpre sa vyznačujú konzolou sedadla a ovládacou konzolou otočnou o 180°, čo prináša vyššiu bezpečnosť operátora a bezpečnosť na stavenisku, ako aj zvýšenú flexibilitu.

Wacker Neuson Compamatic.

2019

Compamatic

Funkciou Compamatic spojila Wacker Neuson svoju osvedčenú kontrolu zhutňovania Compatec s telematickým riešením. Dá sa tým sledovať priebeh zhutňovania a umožňuje to dôsledne zdokumentovanú kontrolu kvality – jednoducho spoza písacieho stola.

Stavebný robotník nesie akumulátorový vysokofrekvenčný ponorný vibrátor Wacker Neuson na stavenisku.

2019

Ponorný vibrátor s akumulátorom

Wacker Neuson uviedla na trh prvý vysokofrekvenčný ponorný vibrátor s akumulátorovým pohonom. Akumulátor sa nosí v batohu, čo umožňuje prácu bez prívodného kábla – pre väčšiu voľnosť pohybu, vyššiu bezpečnosť a vyšší komfort pri obsluhe.

Elektrický kolesový dumper Wacker Neuson DW15e v akcii.

2019

Plne elektrický kolesový dumper DW15e

Rad zero emission dostal prírastok: elektrický kolesový dumper DW15e umožňuje efektívnu prepravu materiálu bez priamych emisií výfukových plynov a zákazníkov si získava svojim mimoriadne tichým chodom, predovšetkým v citlivých prostrediach.

Jednosmerné vibračné dosky radu zero emission v akcii na stavenisku v meste.

2018

Akumulátorové dosky v portfóliu zero emission

Elektrifikácia pokračuje. Novinkou sú jednosmerné vibračné dosky AP1850e a AP1840e.

Minirýpadlo Wacker Neuson 803 dual power v akcii v hale.

2014

Uvedenie radu zero emission

Wacker Neuson predstavila svoj rad zero emission s elektrickým kolesovým nakladačom WL20e a akumulátorovými dusadlami AS30e a AS50e. V roku 2014 bolo predstavené aj minirýpadlo 803 dual power. Prevádzkovať sa môže s dieselovým pohonom alebo elektrohydraulickým agregátom.

Kontrola zhutňovania Compatec v akcii na stavenisku.

2013

Kontrola zhutňovania Compatec

Kontrola zhutňovania Compatec ponúka orientačnú pomôcku pri zhutňovaní zeminy – predovšetkým pre používateľov, ktorí s vibračnými doskami pracujú len príležitostne. Osem LED kontroliek signalizujú operátorovi relatívny priebeh zhutňovania.

Rýpadlo Wacker Neuson pred závodom Wacker Neuson v Hörschingu pri Linzi.

2012

Nový závod v rakúskom Linzi

V roku 1981 bol založením spoločnosti Neuson Hydraulik GmbH položený základný kameň najvýznamnejších segmentov výrobkov koncernu Wacker Neuson. Od roku 2012 sa v rakúskom závode v Hörschingu pri Linzi vyvíjajú a vyrábajú rýpadlá.

Centrála koncernu Wacker Neuson SE v mníchovskej štvrti Münchner Norden.

2011

Otvorenie centrály koncernu

Na severe Mníchova bola slávnostne otvorená nová centrála koncernu Wacker Neuson SE. Budova pozostáva z prvkov pohľadového betónu v rôznych farebných odtieňoch a tým podčiarkuje dlhoročné odborné znalosti podniku v oblasti technológie na betón.

Diaľkovo ovládaná Wacker Neuson DPU130r v akcii na stavenisku.

2010

Najsilnejšia vibračná doska

Zrod DPU130r: na trh prichádza prvá vibračná doska s dvomi spodnými kostrami. Dokáže nahradiť 7-tonový valec a pritom je ľahšia, kompaktnejšia a flexibilnejšia. Doska sa dá ľahko ovládať diaľkovým ovládaním.

2007

Vstup na burzu

V máji 2007 vstúpila Wacker Construction Equipment AG na burzu (dnes Wacker Neuson SE v S-DAX).

2007

Fúzia na Wacker Neuson AG

Spoločnosť Neuson Kramer Baumaschinen AG sa zlúčila s tradičným rodinným podnikom Wacker Construction Equipment AG. Fúziou sa podniky dopĺňajú tak pri ponuke výrobkov, ako aj pri odbytových regiónoch.

Neuson 9503 pri jazde.

2007

Rýchlo na ceste

Neuson 9503 je s rýchlosťou až do 40 km/h najrýchlejším rýpadlom na svete. Veľký ohlas získalo práve v komunálnych službách a v záhradnej a krajinnej architektúre, pričom sa veľmi rýchlo etablovalo na trhu.

2005

Kolesové nakladače s lomeným kĺbom

Od roku 2005 dopĺňa Weidemann GmbH združenie podnikov o kĺbové kolesové nakladače. Špeciálne kompaktné stroje sa odvtedy ponúkajú pod značkami Weidemann pre poľnohospodárstvo a Wacker Neuson pre stavebníctvo.

2002

Dusadlo s oddeleným mazaním

Vďaka oddelenému mazaniu odpadá predmiešanie. Vo vývoji dusadiel tak bol stanovený ďalší míľnik: dokonalá ochrana motora, maximálna jednoduchosť obsluhy a vysoká spoľahlivosť v prevádzke.

Ponorný vibrátor s integrovaným meničom frekvencie v akcii na stavenisku.

1994

Ponorný vibrátor s integrovaným meničom frekvencie

Patentovaná technológia si získava zákazníkov tým, že sa neopotrebúva, je spoľahlivá a robustná. Vďaka integrovanému meniču sa môže ponorný vibrátor prevádzkovať s jednofázovým svetelným prúdom, ktorý umožňuje maximálnu nezávislosť na stavenisku.

Prvý univerzálny valec s lomeným kĺbom RT820 v akcii.

1991

Prvý priekopový valec s lomeným kĺbom

Pod názvom RT820 prišiel začiatkom deväťdesiatych rokov na trh prvý kĺbový univerzálny valec. Ovláda sa diaľkovým ovládaním, má chod vpred a spätný chod, a vďaka jeho centrickému kĺbu je mimoriadne dobre ovládateľný.

Rýpadlo Neuson s inovatívnym systémom Vertical Digging System VDS v akcii.

1988

Vývoj VDS

Inováciou v oblasti rýpadiel je Vertical Digging System VDS. Tento systém umožňuje vertikálne rýpanie aj na nerovnom podklade, na obrubníkoch a na svahu. Práca je tým pre operátora efektívnejšia, rýchlejšia a príjemnejšia.

Prvé hydraulické minirýpadlo Neuson v akcii.

1984

Prvé hydraulické minirýpadlo

V roku 1984 prišlo na trh prvé hydraulické minirýpadlo Neuson. Nasledovalo množstvo inovácií v oblasti minirýpadiel. Od roku 2000 sa v rakúskom závode vyvíjajú a vyrábajú aj dumpre.

Stavebný stroj Neuson pred novo založenou spoločnosťou Neuson Hydraulik GmbH.

1981

Založenie Neuson Hydraulik GmbH

V roku 1981 bola založená spoločnosť Neuson Hydraulik GmbH.

Prvá reverzná vibračná doska DVU v akcii.

1973

Prvá reverzná vibračná doska

Nové nápady a vynikajúce služby: s prvou reverznou vibračnou doskou DVU bol položený ďalší míľnik. Rýchlosť a obidva smery sa dajú plynule regulovať, až po vibračné zhutňovanie v stoji. Operátor je tak pohyblivejší a flexibilnejší.

Výrobný závod Wacker Neuson v Reichertshofene.

1964

Výrobný závod v Reichertshofene

Na účely výroby kúpil podnik Wacker desaťhektárový pozemok v meste Reichertshofen v Hornom Bavorsku. V roku 1964 bol založený závod, aby uspokojil stúpajúci dopyt po inovatívnych a vysoko kvalitných stavebných zariadeniach pre profesionálnych používateľov.

Historické dusadlo so spaľovacím motorom v akcii.

1952

Dusadlo so spaľovacím motorom

Zabudovaním spaľovacích motorov sa naskytujú nové možnosti nasadenia dusadiel. Zvyšuje sa tak dosah, flexibilita a praktická hodnota. Odteraz sa môžu veľmi efektívne nasadiť aj na staveniskách bez dodávky elektrického prúdu.

Historický obrázok prvých ponorných vibrátorov Wacker Neuson.

1934

Trh dobýva prvý ponorný vibrátor

Ako vynálezca prvého ponorného vibrátora na svete sme spôsobili revolúciu v celom odvetví a umožnili profesionálne zhutňovanie betónu. Vysoká frekvencia zvyšuje zhutňovací výkon a kvalitu betónu. Bol položený základný kameň pre novú strategickú oblasť obchodnej činnosti.

Obrázok prvého elektrického dusadla na svete od spoločnosti Wacker.

1930

Vynájdenie prvého elektrického dusadla

Hermann Wacker spôsobil revolúciu v celom odvetví. S jeho vynálezom prvého elektrického dusadla na svete položil základný kameň pre zhutňovanie betónu a zeminy, ako aj pre jeho podnik. Na staveniskách sa práca s dusadlom v nemčina označovala aj ako „wackern“.

Historická kovadlina

1848

Založenie kováčskej dielne Wacker

V Drážďanoch bol položený základný kameň koncernu. Johann Christian Wacker založil v Drážďanoch kováčsku dielňu pod názvom „Wacker“. V roku 1875 sa začala priemyselná výroba.