EW65

Mobilné rýpadlo EW65 hĺbiace potrubnú ryhu v poli

Kolesové rýpadlo EW65: Sila a tempo v dokonalej harmónii

Kolesové rýpadlo EW65 sa vďaka vstavanému režimu jazdy po ceste samo dopraví na miesto nasadenia a nepotrebuje zdĺhavú a nákladnú prepravu. Plynulý jazdný pohon má nízku spotrebu paliva a len s jedným pedálom sa riadi takmer ako auto. Výkonný hydraulický systém Load Sensing (LUDV) sa aj pri rôznych zaťaženiach stará o rovnakú rýchlosť viacerých pohybov. S 5 riadiacimi okruhmi – z toho 3 individuálne nastaviteľné – a jedným trojdielnym výložníkom je EW65 veľmi efektívny a rýchly na cestách.

Kolesové rýpadlo EW65

3-bodová kinematika

 • S 3-bodovou kinematikou sa bežné ovládanie lyžice pozdvihlo na novú úroveň. Vďaka tejto „3-čapovej konštrukcii“ sa uhol otáčania lyžice rozšíri na 200 stupňov – to je o 10 % viac ako pri bežnom ovládaní lyžice. Zvýši sa tým zvislá hĺbka zapichovania, ako aj rýpacie sily. Rýpadlo už nie je potrebné tak často premiestňovať a efektívnosť sa výrazne zvýši.
Kolesové rýpadlo EW65

Intuitívny koncept obsluhy

 • Intuitívny koncept obsluhy umožňuje jednoduché a rozsiahle riadenie rýpadla. Stroj sa ovláda pomocou joysticku, displeja, Jog Dial a klávesnice. Rýchlo a jednoducho tým uložíte prídavné zariadenia a množstvá oleja pre prídavné riadiace okruhy.
Mobilné rýpadlo EW65 hĺbiace potrubnú ryhu v poli

Optimálne umiestnenie hydraulických komponentov

 • Krátke trasy hadíc vedú k nižšiemu stratovému výkonu v hydraulickom systéme. To predlžuje životnosť hydraulických hadíc vďaka menšiemu počtu odratých miest, predovšetkým pri úzkych priechodkách.
 • Jasne definované vedenie hydraulických hadíc sa stará o maximálnu efektívnosť znížením odporov vedenia.
Kolesové rýpadlo EW65

Výkonný pohon s LUDV

 • Rýchle pracovné cykly a flexibilnejšie nasadenia vďaka výkonnému pohonu, v kombinácii s hydraulickým systémom Load Sensing (LUDV), umožňujú pohodlné riadenie rýpadla bez únavy. Nezávisle od premiestňovaného nákladu zostávajú riadiace pohyby na joysticku rovnaké. To vedie okrem zvýšeného komfortu pri obsluhe k vyššiemu výkonu pri súčasnom znížení spotreby.
Ateliérová fotografia EW65 s podpornými podložkami fotená zboku

Trojdielny výložník

 • Trojdielny výložník ponúka zvýšenú pohyblivosť a tým pádom väčší akčný rádius, lebo prídavný kĺb umožňuje, aby sa dala lyžica pritiahnuť úplne k podvozku, resp. zarovnávacej radlici. Ideálny, keď je potrebné prejsť úzkymi miestami alebo odpratať prekážku z cesty. Rýpadlo navyše boduje väčšou výsypnou výškou a ešte väčším hĺbkovým dosahom.

Ďalšie funkcie

Kolesové rýpadlo EW65

2 prevádzkové režimy, ECO/POWER

 • Dva prednastavené prevádzkové režimy ECO a POWER sa navzájom odlišujú v otáčkach motora a výkone čerpadla. Umožňujú jednoduchú úpravu rýpadla na vykonávanú činnosť, aby pracovalo v optimálnom rozsahu spotreby paliva. V režime ECO stojí v popredí hospodárnosť, v režime POWER pracovný výkon.
Kolesové rýpadlo EW65

Komfortná kabína s rozsiahlou kabínou

 • Ergonomicky optimalizovaná kabína vodiča sériovo garantuje maximálny komfort pri obsluhe. Presadená poloha ramena, rôzne polohy čelného skla, slnečná roleta, ako aj veľké strešné okno, okrem toho poskytujú optimálne podmienky viditeľnosti. Množstvo ďalších možností vybavenia, ako napríklad vyhrievanie sedadla, automatická klimatizácia, cúvacia kamera so 7'' displejom, vzduchom odpružené sedadlo vodiča, napomáhajú ešte lepšiemu pocitu na pracovisku.
 • Volant sa dá nastaviť vo výške a sklone, vďaka čomu si ho môže každý operátor individuálne a rýchlo prispôsobiť.
Kolesové rýpadlo EW65

Individuálne varianty podpery

 • Základom je, aby stroj stabilne stál – predovšetkým pri ťažkých výkopových prácach alebo v náročnom teréne. Ako podperu môžete použiť zarovnávaciu radlicu alebo podpernú pätku – vpredu aj vzadu alebo v ľubovoľnej kombinácii.
Kolesové rýpadlo EW65

LED pracovný svetlomet

 • Optimálne osvetlenie pracovného poľa sa stará o bezpečnosť a vyššie vyťaženie strojov aj v noci alebo pri zlých podmienkach viditeľnosti. LED technológia navyše boduje dlhou životnosťou osvetľovacích telies.
Mobilné rýpadlo EW65

Nízka konštrukčná výška

 • Inteligentné usporiadanie komponentov vo vnútri stroja sa stará o veľmi malé vonkajšie rozmery, čo umožňuje nasadenie obzvlášť v úzkych podmienkach staveniska a nízke prejazdné výšky. Vďaka tomu je každá preprava, ako aj nastupovanie a vystupovanie, jednoduché a nekomplikované. Nízke ťažisko sa stará o dobrú stabilitu.
Kolesové rýpadlo EW65

Uzavretý jazdný okruh

 • Plynule od 0 do 30 km/h bez voľby prevodového stupňa vďaka uzavretému jazdnému okruhu – jednoduché ovládanie len jedným plynovým pedálom.
Kolesové rýpadlo EW65

Výkonná automatická klimatizácia

 • Automatická klimatizácia zabezpečuje konštantné chladenie. Klimatizácia a ventilátor pracujú, kým sa nedosiahne nastavená teplota. Potom sa systém vypne a znova naskočí, hneď ako snímače v interiéri namerajú odchýlku od nastavenej teploty.
Kolesové rýpadlo EW65

Nízke emisie hluku

 • Nízky hluk motora umožňuje jednoduchú komunikáciu na stavenisku a nižšie zaťaženie operátora.
Kolesové rýpadlo EW65

Vyhrievanie sedadla

 • Vyhrievanie sedadla vytvára operátorovi príjemné pracovné podmienky – predovšetkým pri nízkych vonkajších teplotách. Vzduchom odpružené sedadlo sa súčasne stará o zvýšený jazdný komfort.
Kolesové rýpadlo EW65

Tempo, 30 km/h

 • Možná je rýchla zmena staveniska rýchlosťou až 30 km/h. Odpadajú prepravné náklady, stroj sa po vlastnej osi dopraví na ďalšie pracovisko.
Kolesové rýpadlo EW65

7'‘ displej v kombinácii s cúvacou kamerou

 • Veľký, multifunkčný 7-palcový displej sa stará o dokonalý prehľad všetkých funkcií stroja a zobrazuje príslušné obrázky z kamery. Cúvacia kamera na rýpadle umožňuje bezpečné cúvanie. Po jej otočení sa navyše zlepší výhľad na stroj.
Kolesové rýpadlo EW65

Inovatívny systém čelných skiel s funkciou prístreška

 • Čelné sklá je možné prispôsobiť každej podmienke na stavenisku. Keď sú zatvorené, tak sú vodotesné a vzduchotesné. Horné čelné sklo sa dá zasunúť pod strechu kabíny. Dolné sklo slúži ako prídavná ochrana proti striekajúcej vode. Pri druhej polohe zaistenia sa dá v okamihu prestaviť na funkciu prístreška a pritom ponúka možnosť sa ideálne dorozumievať s kolegami. V prípade potreby sa obidve sklá zasunú pod strechu kabíny a tam sú bezpečne uschované.
 • Dvojdielne čelné sklo umožňuje optimálne vetranie kabíny za každého počasia. Okrem toho uľahčuje komunikáciu s vodičom. Samostatné odoberanie a skladovanie skla sú už minulosťou.
Kolesové rýpadlo EW65

Tempomat

 • Tempomat podľa možnosti automaticky udržiava rýchlosť stroja, pokým je aktivovaný. Vďaka tomu sa operátor už nemusí sústrediť na rýchlosť a môže si užívať komfort automatizácie.
 • Ideálny na komunálne práce ako kosenie, frézovanie a mulčovanie.
Mobilné rýpadlo EW65 hĺbiace potrubnú ryhu v poli

Množstvo prídavných zariadení

 • Vďaka voliteľným prídavným riadiacim okruhom je možné rýpadlo vybaviť mnohými prídavnými zariadeniami. V okamihu tak zväčšíte svoje možnosti nasadenia a tým pádom vyťaženie stroja.
Kolesové rýpadlo EW65

Jednoduchý prístup pri servise a údržbe

 • Jednoduchý servis vďaka dokorán sa otvárajúcej kapote motora, umožňuje ľahký prístup ku všetkým dielom.
 • Nie je nutná demontáž ťažkých dielov, opotrebované diely sa navyše dajú ľahko vymeniť.
 • Rýchly a neobmedzený prístup. Filter hydraulického a motorového oleja, odlučovač vody a aj plniace hrdlo palivovej nádrže sú ideálne dosiahnuteľné. Nízke servisné náklady.
Kolesové rýpadlo EW65

Tepelná odolnosť

 • Práca pri plnom zaťažení je kedykoľvek možná až do okolitej teploty 45 °C. Stabilná úroveň teploty vedie k dlhšej životnosti hydraulických komponentov a zvýšenej produktivite rýpadla.

Kontaktuj nás

* Povinné polia