ET20

Konvenčné pásové rýpadlo ET20

Konvenčné pásové rýpadlo ET20: Stabilita sa snúbi so špeciálne vyvinutým zdvíhacím ramenom

Kompaktné rýpadlo ET20 dokazuje nielen vďaka svojmu výkonnému pohonu, čoho je schopné, ale ponúka aj množstvo inovatívnych funkcií a voliteľných možností. Ideálne výsledky pri rýpaní a vysokú stabilitu dosahuje ET20 vďaka špeciálne preň vyvinutému podvozku a presne naň dimenzovanému zdvíhaciemu ramenu. Plynové pedále s hydraulickým servoriadením umožňujú presné riadenie rýpadla nohami.

Konvenčné pásové rýpadlo ET20

Hydraulický teleskopický podvozok s rozšírením zrovnávacej radlice

 • Hydraulický teleskopický podvozok s max. vonkajšou šírkou 1300 mm poskytuje stabilitu. V okamihu sa dá zasunúť na šírku 990 mm. Vrátane sklopného rozšírenia zrovnávacej radlice umožňuje individuálne prispôsobenie miestu nasadenia. Prvky na rozšírenie pritom vždy zostávajú spojené so zariadením a vďaka tomu sa nestratia.
Jednoduché zasypanie staveniska ET20 VDS

VDS Vertical Digging System

 • Vertical Digging System vyrovnáva stúpania až do 15 stupňov a umožňuje zvislé rýpanie na svahu. Nie je to len ergonomické pre vodiča, ale šetrí to aj čas a výkop.
 • Až o 25 percent menej potrebného času a materiálu pri vykopávaní a zasypávaní. Bezpečná práca a vyššia stabilita v šikmých priestorových podmienkach.
 • Vždy rovnaká naklápacia sila počas celých 360 stupňov umožňuje prácu bez únavy vďaka konštantnej polohe sedadla.
Konvenčné pásové rýpadlo ET20

Pohodlná, presklená kabína vodiča

 • Veľká, presklená a sklopná kabína vodiča so strešným oknom poskytuje operátorovi optimálny výhľad z vozidla na jeho pracovnú oblasť. Má tak vždy dobrý prehľad o svojom pracovisku, kolegoch a eventuálnych nebezpečenstvách.
 • Na servisné a opravárenské práce sa dá jednoducho demontovať. Všetky hydraulické funkcie rýpadla pritom zostávajú k dispozícii.
Konvenčné pásové rýpadlo ET20

Inovatívny systém čelných skiel

 • Čelné sklá je možné prispôsobiť všetkým podmienkam na stavenisku. Keď sú zatvorené, tak sú vodotesné a vzduchotesné. Horné čelné sklo sa dá zasunúť pod strechu kabíny. Dolné sklo slúži ako ochrana proti striekajúcej vode. Dolné sklo skĺzne za horné, ideálne na dorozumievanie sa s kolegami. V prípade potreby sa obidve sklá zasunú pod strechu kabíny a tam sú bezpečne uschované.
 • Dvojdielne čelné sklo umožňuje optimálne vetranie kabíny za každého počasia. Okrem toho uľahčuje komunikáciu s vodičom. Samostatné odoberanie a skladovanie skla sú už minulosťou.
 • Výrazne nižšie nebezpečenstvo poškodenia alebo straty, vyšší komfort pri obsluhe
Konvenčné pásové rýpadlo ET20

Jednoduchý prístup pri servise a údržbe

 • Jednoduchý servis vďaka dokorán sa otvárajúcej kapote motora, umožňuje ľahký prístup ku všetkým dielom.
 • Nie je nutná demontáž ťažkých dielov, opotrebované diely sa navyše dajú ľahko vymeniť.
 • Rýchly a neobmedzený prístup. Filter hydraulického a motorového oleja, odlučovač vody a aj plniace hrdlo palivovej nádrže sú ideálne dosiahnuteľné. Nízke servisné náklady.

Ďalšie funkcie

Konvenčné pásové rýpadlo ET20

Druhé dvere kabíny pre obojstranné nastupovanie a vystupovanie

 • Kabínu rýpadla je voliteľne možné vybaviť druhými dverami vodiča. To uľahčuje nastupovanie a vystupovanie zvlášť v obmedzených alebo šikmých priestorových podmienkach.
Konvenčné pásové rýpadlo ET20

Plynové pedále s hydraulickým servoriadením

 • Plynové pedále s hydraulickým servoriadením sa starajú o pohodlné a presné riadenie bez mechanického opotrebovania. Pri jazde s nožným riadením zostávajú ruky voľné pre iné funkcie, čo šetrí čas a zvyšuje komfort pri obsluhe.
Konvenčné pásové rýpadlo ET20

Jednoduchá preprava na prívese pre osobné automobily

 • S prívesom pre osobné automobily na ďalšie stavenisko? Žiadny problém – nízka hmotnosť umožňuje prepravu vrátane prídavného nástroja pomocou 3,5 t prívesu.
Konvenčné pásové rýpadlo ET20

Hydraulické ovládanie joystickom

 • Ergonomické a robustné joysticky, ktoré pracujú kompletne proporcionálne, rozširujú funkcie a možnosti riadenia rýpadla. Operátor môže presnejšie vykonávať pohyby a pracovať sústredenejšie.
Konvenčné pásové rýpadlo ET20

2 rýchlosti pojazdu

 • Rýpadlo je sériovo vybavené druhým rýchlostným stupňom pojazdu. Na stavenisku sa tak dá rýchlo zmeniť poloha a ušetriť drahocenný čas.
Jednoduché zasypanie staveniska ET20 VDS

Kompaktné rozmery

 • Vysoká bezpečnosť pri preprave, úspora nákladov a času, vysoká flexibilita. Rýpadlo boduje nízkou nástupnou výškou, malými vonkajšími rozmermi vďaka inteligentnému usporiadaniu komponentov a stará sa o vyššiu stabilitu vďaka nízkemu ťažisku.
 • Či už pri preprave alebo pri stiesnených priestorových podmienkach: Vďaka kompaktnej konštrukcii sa dá rýpadlo úplne jednoducho odviezť na ďalšie miesto nasadenia. A na stavenisku sa stroj aj v prípade obmedzeného priestoru dostane všade ľahko a rýchlo – pre vysokú efektívnosť pri každom nasadení.
Konvenčné pásové rýpadlo ET20

Množstvo prídavných zariadení

 • Vďaka voliteľným prídavným riadiacim okruhom je možné rýpadlo vybaviť mnohými prídavnými zariadeniami. V okamihu tak zväčšíte svoje možnosti nasadenia a tým pádom vyťaženie stroja.
Konvenčné pásové rýpadlo ET20

2 zdvíhacie oká na streche

 • Stroj sa dá jednoducho a bez problémov premiestniť na stavenisku pomocou žeriava. Vďaka tomu sa dá rýpadlo aj rýchlo naložiť a vyložiť do/z nákladného automobilu.
Konvenčné pásové rýpadlo ET20

Tepelná odolnosť

 • Práca pri plnom zaťažení je kedykoľvek možná až do okolitej teploty 45 °C. Stabilná úroveň teploty vedie k dlhšej životnosti hydraulických komponentov a zvýšenej produktivite rýpadla.
Konvenčné pásové rýpadlo ET20

Výkonný pohon

 • Vďaka vysokému hnaciemu výkonu je maximálny výkon rýpadla k dispozícii v každom pracovnom bode. To prináša až o 30 % vyššiu silu pre ešte lepší výkon.
Konvenčné pásové rýpadlo ET20

Bočne zvýšený liatinový nárazník

 • Mimoriadne robustný, zvýšený nárazník z masívnej liatiny zabraňuje škodám v zadnej časti a prispieva tak k dlhej životnosti stroja. Okrem vysokej kvality vás presvedčí aj opticky ako moderný dizajnový prvok.

Kontaktuj nás

* Povinné polia