RC70

Hladké valce RC70

Hladké valce RC70: Výkonné zhutňovanie v každom teréne

RC70 je dlhý len 4,40 m a tým pádom je najkratším hladkým valcom vo svojej triede. To znamená, že presvedčivý výkon predvedie aj vtedy, keď sú mnohé iné hladké valce už v úzkych. Práve pri prácach v obmedzených centrách miest alebo v záhradnej a krajinnej architektúre predvedie hladký valec RC70 v plnej paráde svoje silné stránky. Intuitívna obsluha pomocou displeja a joysticku a nastaviteľné sedadlo vodiča navyše poskytujú vysoký komfort pri práci.

Hladké valce RC70

Ergonomická pracovná plošina

 • Pracovná plošina je izolovaná od vibrácií a má ergonomický tvar. Nízke celkové vibrácie tela a dobrá prístupnosť a obslužnosť všetkých ovládacích prvkov zvyšujú komfort pri práci, spokojnosť a zdravie operátora, čo zaisťuje vysokú efektívnosť.
Obrázok Zobrazenie Wacker Neuson Tandemové valce Wacker Neuson a jednobubnové zhutňovače pôdy

Jednotný koncept obsluhy

 • Všetky valce RD a RC majú rovnaký, jednoduchý koncept obsluhy. To poskytuje výhody zákazníkom, ktorí si valce prenajímajú, pretože nie je nutný dlhý zácvik a zapracovanie, a zariadenie sa tak dá ihneď efektívne využívať.
 • Hrozí nízke nebezpečenstvo nehody a poškodenia, pretože operátor všetko rýchlo zvládne.
Ilustrácia priama viditeľnosť Wacker Neuson Tandemové valce Wacker Neuson

Veľké zorné pole, kompaktná konštrukcia

 • Kompaktná konštrukcia umožňuje vždy dobrý výhľad na bubny, čo zjednodušuje manévrovanie a príjazd k stenám a prekážkam. Vzniká tým menej poškodení a vysoká kvalita výsledku.
 • Vodič má dokonalý výhľad z vozidla, vďaka čomu je potrebný menší počet zrkadiel a cúvacia kamera nie je nutná. Okrem to sa znižuje nebezpečenstvo nehody.

Ďalšie funkcie

Hladké valce RC70

Kompaktná konštrukcia

 • Kompaktná konštrukcia umožňuje vysokú ovládateľnosť na úzkych staveniskách a tým pádom rýchlejšiu prácu.
Obrázok Zobrazenie Wacker Neuson Tandemové valce Wacker Neuson a jednobubnové zhutňovače pôdy

Prehľadný, intuitívny ovládací panel

 • Ovládací panel má jazykovo neutrálny, čisto grafický povrch. Vďaka tomuto vizuálne príjemnému zobrazeniu je obsluha jednoduchá a intuitívna. Operátor sa tak veľmi rýchlo zorientuje.
 • Prevádzkové indikátory stroja sú integrované do ovládacieho panela. Operátor tak má vždy prehľad o všetkých funkciách stroja.
Ilustrácia Jednovalcové zhutňovače pôdy Wacker Neuson pri sklone

Motory v kolesách

 • Vďaka pohonu s motormi v kolesách nie je nutná náprava ako spojenie medzi kolesami. Z toho vyplýva nízke ťažisko pri súčasne veľkej svetlej výške, čo prináša veľmi dobré jazdné vlastnosti aj v nezjazdnom teréne.
Obrázok Trojbodový kĺbový kyvadlový kĺb Wacker Neuson jednobubnové zhutňovače pôdy

Trojbodový lomený kyvadlový kĺb

 • Trojbodový lomený kyvadlový kĺb spôsobuje rovnomerné rozloženie hmotnosti na predné a zadné bubny/pneumatiky. To umožňuje rovnomerný, vysoko kvalitný výsledok zhutňovania.
 • Rovnomerné rozloženie hmotnosti na predné a zadné bubny/pneumatiky poskytuje vysokú bezpečnosť proti prevráteniu, ako aj stabilitu pri jazdách v zákrute. To zvyšuje bezpečnosť.
 • Rovnomerným rozložením hmotnosti sa znižuje opotrebovanie pneumatík, čo prináša úsporu nákladov na náhradné diely.
Ilustrácia Jednovalcové zhutňovače pôdy Wacker Neuson pri sklone

Hydraulická kontrola trakcie

 • Hydraulická kontrola trakcie (automatická regulácia preklzu) sa stará o to, aby sa kolesá nepretáčali. Valec tým dosahuje mimoriadne dobrú stúpavosť a vysokú mobilitu aj v nejazdnom teréne.
 • Hydraulická kontrola trakcie zvyšuje bezpečnosť operátora, lebo valec sa tak rýchlo nezosunie zo svahu.

Kontaktuj nás

* Povinné polia