ET16

ET16 je kopanie na kladenie potrubia

Konvenčné pásové rýpadlo ET16: Najlepšie vo svojej triede z hľadiska veľkosti kabíny

Okrem komfortnej kabíny vás ET16 presvedčí aj kompaktnou a robustnou konštrukciou. S prepravnou hmotnosťou menej ako 1,6 tony sa dá rýchlo a jednoducho prepraviť z jedného staveniska na druhé. Vďaka jednoduchej a bezpečnej obsluhe je ideálnym sprievodcom pre každé nasadenie. S hydraulickým systémom Load Sensing (LUDV) sú pohyby joystickom pre operátora vždy rovnaké, takže môže pracovať pohodlne a bez únavy.

Konvenčné pásové rýpadlo ET16

Výkonný pohon s LUDV

 • Rýchle pracovné cykly a flexibilnejšie nasadenia vďaka výkonnému pohonu, v kombinácii s hydraulickým systémom Load Sensing (LUDV), umožňujú pohodlné riadenie rýpadla bez únavy. Nezávisle od premiestňovaného nákladu zostávajú riadiace pohyby na joysticku rovnaké. To vedie okrem zvýšeného komfortu pri obsluhe k vyššiemu výkonu pri súčasnom znížení spotreby.
Konvenčné pásové rýpadlo ET16

Hydraulický teleskopický podvozok s rozšírením zrovnávacej radlice

 • Hydraulický teleskopický podvozok s max. vonkajšou šírkou 1300 mm poskytuje stabilitu. V okamihu sa dá zasunúť na šírku 990 mm. Vrátane sklopného rozšírenia zrovnávacej radlice umožňuje individuálne prispôsobenie miestu nasadenia. Prvky na rozšírenie pritom vždy zostávajú spojené so zariadením a vďaka tomu sa nestratia.
Konvenčné pásové rýpadlo ET16

Veľká, ergonomická komfortná kabína

 • Ergonomicky optimalizovaná komfortná kabína poskytuje dobrý výhľad z vozidla, veľa miesta na nohy, hlavu a na nastupovanie. To zaručuje vysokú bezpečnosť a flexibilitu na pracovisku, prispôsobenú individuálnym potrebám operátora.
Konvenčné pásové rýpadlo ET16

Jednoduchá preprava na prívese pre osobné automobily

 • S prívesom pre osobné automobily na ďalšie stavenisko? Žiadny problém – nízka hmotnosť umožňuje prepravu vrátane prídavného nástroja pomocou 3,5 t prívesu.
Konvenčné pásové rýpadlo ET16

Hydraulické ovládanie joystickom

 • Ergonomické a robustné joysticky, ktoré pracujú kompletne proporcionálne, rozširujú funkcie a možnosti riadenia rýpadla. Operátor môže presnejšie vykonávať pohyby a pracovať sústredenejšie.

Ďalšie funkcie

Konvenčné pásové rýpadlo ET16

2 rýchlosti pojazdu

 • Rýpadlo je sériovo vybavené druhým rýchlostným stupňom pojazdu. Na stavenisku sa tak dá rýchlo zmeniť poloha a ušetriť drahocenný čas.
Konvenčné pásové rýpadlo ET16

Jednoducho demontovateľná strieška

 • Jednoduchosť demontáže striešky umožňuje optimálny prístup pri údržbe. Demontážou striešky sa dajú aj na stavenisku rýchlo prekonať nízke prejazdné výšky a pre bezpečnú prevádzku sa znova namontuje.
Bagrovanie v interiéri s ET16

Strieška so strešným oknom

 • Strieška so strešným oknom poskytuje jasný výhľad všetkými smermi, aj smerom nahor. Okrem dokonalého výhľadu na pracovnú oblasť hrá veľkú rolu aj komfort. Ten poskytuje, okrem iného, odpružené a prestaviteľné sedadlo vodiča s koženkovým poťahom a bezpečnostným pásom.
Pásové rýpadlo ET16 plní pásový dumper DT10 zeminou

Až 2 prídavné riadiace okruhy z výrobného závodu

 • Vďaka voliteľným prídavným riadiacim okruhom je možné rýpadlo vybaviť mnohými prídavnými zariadeniami. V okamihu sa tak zvýšia možnosti nasadenia a zvýši sa vyťaženie rýpadla.
Sekacie práce s hydraulickým kladivom ET16

Množstvo prídavných zariadení

 • Vďaka voliteľným prídavným riadiacim okruhom je možné rýpadlo vybaviť mnohými prídavnými zariadeniami. V okamihu tak zväčšíte svoje možnosti nasadenia a tým pádom vyťaženie stroja.
Konvenčné pásové rýpadlo ET16

2 zdvíhacie oká na streche

 • Stroj sa dá jednoducho a bez problémov premiestniť na stavenisku pomocou žeriava. Vďaka tomu sa dá rýpadlo aj rýchlo naložiť a vyložiť do/z nákladného automobilu.
Konvenčné pásové rýpadlo ET16

Jednoduchý prístup pri servise a údržbe

 • Jednoduchý servis vďaka dokorán sa otvárajúcej kapote motora, umožňuje ľahký prístup ku všetkým dielom.
 • Nie je nutná demontáž ťažkých dielov, opotrebované diely sa navyše dajú ľahko vymeniť.
 • Rýchly a neobmedzený prístup. Filter hydraulického a motorového oleja, odlučovač vody a aj plniace hrdlo palivovej nádrže sú ideálne dosiahnuteľné. Nízke servisné náklady.
Konvenčné pásové rýpadlo ET16

Prestaviteľné lakťové opierky

 • Výškovo prestaviteľné lakťové opierky umožňujú individuálne prispôsobenie na vodiča a podporujú ergonomickú prácu bez únavy.

Kontaktuj nás

* Povinné polia